فوتبال

چهره جدید فوتبال زنان ایران را امروز نشان دادیم

چهره جدید فوتبال زنان ایران را امروز نشان دادیم

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان می گوید در آینده، فوتبال زنان ایران حرفهای زیادی در آسیا خواهد داشت.

به گزارش فوتبالز مریم آزمون در کنفرانس خبری بعد از بازی برابر چین تایپه گفت: در ابتدا یک‌ خدا قوت به تمام شاگردانم و کادر فنی می گویم. تمام برنامه هایی که در این بازی داشتیم، بچه ها به خوبی در زمین پیاده کردند. در بازی اول برابر استرالیا می دانستیم با تیم قوی و سرسختی مسابقه داریم. در دیدار امروز برابر چین تایپه علاوه بر اینکه خط دفاع را کنترل کردیم، موقعیت های زیادی روی دروازه حریف خلق کردیم. سه موقعیت جدی در نیمه دوم داشتیم و می توانستیم برنده بازی باشیم.

آزمون اضافه کرد: بازیکنان چین تایپه بسیار سرعتی بودند. در این دو روز سعی کردیم با ریکاوری مناسب بازیکنان را برای مسابقه امروز آماده کنیم. دو تعویض اجباری داشتیم و بازیکنان جوانتر را به جای آنها به زمین آوردیم، بعد از آن سعی کردیم بازی را کنترل کنیم.

آزمون در ادامه بیان کرد: تیم ملی فوتبال زنان ایران در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ – هند با چین تایپه همگروه بود و ۵ گل از این تیم دریافت کرده بود، البته آن زمان من سرمربی این تیم نبودم. ولی امروز شاهد این پیشرفت بودیم و مطمئنا در آینده فوتبال بانوان ایران حرفهای زیادی در آسیا خواهد داشت. زمانی که هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفتم، سعی کردم ساختار سازی کنم. هدف اصلی ما امروز این بود که بازی را به چین تایپه واگذار نکنیم و چهره جدید فوتبال زنان ایران را‌ به همگان نشان دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان درباره اینکه دروازه بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد، گفت: از وقتی که زهرا خواجوی دروازه بان تیم های ملی فوتبال جوانان و زیر ۲۳ سال بود او را کاملا می‌شناسم. جدا از تمرین تیمی خودش به صورت انفرادی نیز تمرینات روزانه اش را منظم پیگیری می کند. انگیزه بسیار زیادی دارد. همین طور سطح فوتبالش هم خیلی بالاست و نقطه قوت تیم ملی ایران است. وقتی در درون دروازه قرار می گیرد، همه ما یک اطمینان خاطری داریم.

وی در پایان درباره بازی آخر برابر فیلیپین گفت: ما امروز بازی این تیم را برابر استرالیا در ورزشگاه دیدیم. 8 گل از میزبان دریافت کرد. مطمئنا با تمام قوا به مصاف فیلیپین می رویم و می خواهیم سربلند از زمین مسابقه بیرون بیاییم.

💻منبع:فدراسیون فوتبال  📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا