فوتبال

شاگردانم بازی به بازی بهتر شدند

شاگردانم بازی به بازی بهتر شدند

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان گفت: بازیکنان در این تورنمنت نشان دادند که می توانند در استادیوم های بزرگ و جلوی هزاران هوادار، با شجاعت بازی کنند.

به گزارش فوتبالز مریم آزمون در کنفرانس خبری بعد از بازی مقابل فیلیپین گفت: در ابتدا جا دارد از‌ گلاره ناظمی مسئول برگزاری مسابقات فوتبال و باشگاه‌ها تشکر کنم که این اجازه را به ما دادند تا بازی‌های لیگ برتر به تعویق بیفتد تا بازیکنان با آمادگی نسبی مطلوبی به این رقابت‌ها برسند. بچه ها امروز نسبت به بازی اول برابر استرالیا خیلی تغییر کرده بودند و موقعیت های زیادی خلق کردند ولی متاسفانه هیچ کدام از آنها وارد دروازه فیلیپین نشد‌.

زهرا خواجوی در سطح کلاس جهانی است

وی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد خوب دروازه‌بان گفت: بازی‌ زهرا خواجوی واقعا در سطح یک‌‌ کلاس جهانی است و نقطه قوت تیم ماست. همین جا به او تبریک می گویم. خوشحالم که زهرا توانسته با تمرینات زیاد پیشرفت چشمگیری در این تورنمنت داشته باشد‌ و نجات دهنده ما در این رقابت ها بود. در بازی امروز مقابل فیلیپین هم چند موقعیت تک به تک را توانست سیو کند. همینطور به بچه ها انگیزه می داد تا حمله کنند.

سرمربی تیم ملی‌ فوتبال زنان در ادامه بیان کرد: در نیمه دوم موقعیت های گل زیادی داشتیم و تقریبا بیشترین دقایق این نیمه توپ دست ما بود‌ و یک تساوی حداقل سهم ایران در این بازی بود. تنها چیزی که برای من ناراحت کننده بود این بود که شاگردانم با عملکرد درخشانی که داشتند، نتوانستند در این تورنمنت گل بزنند و از صعود به مرحله سوم این رقابت ها بازماندند. ما امروز برای پیروزی آمده بودیم و اگر شوت قنبری به تیرک دروازه نمی خورد، مطمئنا روند بازی تغییر می کرد.

وی در پایان اظهار داشت: اگر نگاهی به عملکرد سه بازی بچه ها داشته باشیم، متوجه می شویم شاگردانم بازی به بازی بهتر شدند. بدون شک تیم ملی فوتبال زنان ایران بعد از این رقابت‌ها به لحاظ روحی‌ و روانی در جایگاه بالاتری قرار می گیرد. با برنامه ریزی بهتر باید بیشتر کار کنیم تا نقطه ضعف هایمان را کمتر کنیم. در واقع در این تورنمنت بچه های ما نشان دادند که می توانند حتی در استادیوم های بزرگ جلوی هزاران هوادارا با شجاعت بازی کنند. بازیکنانم با تیم هایی در این مسابقات بازی کردند که به لحاظ رنکینگ و ساختاری از ما بالاتر بودند. به نظرم در این تورنمنت چیزهای خیلی با ارزشی را بدست آوردیم. یک کلاس درس برای همه ما بود تا بتوانیم حضور قوی تری در مسابقات پیش رو داشته باشیم و در یک سطح بالاتر علاوه بر عملکرد خوب بتوانیم نتیجه دلخواه را هم کسب کنیم.

💻منبع:فوتبال360 📸عکس:فوتبال360

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا