فوتسال

انتقاد شریف از مسئولان تیم‌ملی

انتقاد شریف از مسئولان تیم‌ملی

سرمربی تیم فوتسال زنان ملی حفاری با اشاره به یک اتفاق عجیب در بازی تیمش مقابل تیم نطنز، گفت: اسکوربرد سالن در دقیقه ۹ نیمه اول از کار افتاد و داور چهارم ادامه نیمه را با کرنومتر محاسبه کرد و در یک اتفاق بی‌سابقه، نیمه اول بازی نیمه ۴۳ دقیقه طول کشید!

به گزارش فوتبالز فاطمه شریف با اشاره به مصدومیت‌های پی در پی بازیکنان تیمش، اظهار کرد: ما در جریان هفته دوم سوپر لیگ، دو بازیکن اصلی تیم مان را به دلیل پارگی رباط زانو از دست دادیم و همین باعث شد آن روند صعودی که ابتدای فصل داشتیم را نتوانیم ادامه دهیم و در دو بازی متوالی متحمل شکست شدیم.

وی با اشاره به حضور بازیکنان این تیم در اردوی تیم ملی که به گفته او بلای جان حفاری شد، گفت: خیلی خوشحالیم که بعد از مدت‌ها اردوی تیم ملی تشکیل شد اما کاش برنامه‌ریزی درست تری انجام می‌شد؛ مشابه تیم ملی آقایان که وقتی اردو برگزار می‌شود، لیگ را در آن هفته برگزار نمی‌کنند تا بازیکنان ریکاوری خوبی داشته باشند. اما متاسفانه برای سوپرلیگ فوتسال زنان این اتفاق رقم نخورد.

سرمربی تیم فوتسال زنان ملی حفاری افزود: علی رغم این که خانم شیربیگی و خانم کرمی دچار آنفلوآنزای شدید شده بودند و درخواست داشتند که در اردوی تیم ملی نباشند اما با این درخواست موافقت نشد و تاکید شد که باید در اردو حاضر شوند. متاسفانه در همین اردو چون زینب کرمی بدلیل آنفلوآنزا از نظر بدنی خیلی ضعیف شده بود در روز آخر اردو همسترینگش پاره شد و گلر اول تیمم را از دست دادم و چهار تا شش هفته او را نداریم.

وی بیان کرد: نکته مهم این است که حفاری تنها تیمی است که متضرر شد، چون تیم‌های آبادان و مس رفسنجان در تهران حضور داشتند و بازیکنان این تیم‌ها با پایان اردوی ملی، به اردوی باشگاه‌شان ملحق شدند اما بازیکنان مان که به اردوی تیم ملی رفته بودند یک روز هم نتوانستند با ما تمرین کنند. چون فدراسیون نتوانست بلیت برگشت بازیکنان ما را تهیه کند. البته کرمی به شهرش اصفهان برگشت اما دو بازیکن دیگر تیم ما که قرار بود دوشنبه به تمرینات حفاری برگردند با ما نبودند و به اجبار در تهران ماندند و هیچ جلسه تمرینی با ما نداشتند. در نهایت تیم ما به نطنز اعزام شد و آن‌ها هم به نطنز آمدند و نتیجه این ماجراها شکست تیم برابر نطنز بود.

آسیب‌های بدموقع، بلای جان تیم شد

شریف عنوان کرد: این شرایط واقعا سخت است، اما نکته قابل تامل این است که بازیکن تیم نطنز هم در اردوی تیم ملی بود اما در روز نخست اردو به کادرفنی اعلام می‌کند که آسیب دیدگی دارد و آن‌ها هم به او اجازه می‌دهند که اردو را ترک کند. اما در دیدار روز گذشته برابر ملی حفاری بیش از ۳۰ دقیقه با آمادگی بالا بازی کرد بازی کرد ولی بازیکنان ما که دچار آنفلوآنزا شده بودند را در اردو نگه داشتند و بعد از تمرین در اردوی تیم ملی، حالشان بدتر شد.

وی ادامه داد: به هر حال در فوتسالی که کلا پنج نفر بازی می‌کنند، ما سه بازیکن اصلی مان را از دست دادیم و واقعا در این شرایط کار برای سرمربی سخت می‌شود. باشگاه از ما نتیجه می خواهد و بازیکنان ما ثابت کرده‌اند که می‌توانند مدعی قهرمانی باشند اما متاسفانه این آسیب‌های بدموقع، بلای جان تیم ما شد.

سرمربی تیم فوتسال زنان ملی حفاری در پاسخ به این سوال که مراحل درمان بازیکنان آسیب دیده در اردوی تیم ملی به چه صورت طی خواهد شد؟ گفت: جالب است که مسئولان تیم ملی اعلام کرده‌اند که خودتان باید پیگیر درمان باشید. ما نمی‌توانیم در تهران به شما اسکان دهیم و خودتان باید اسکان داشته باشید. بر این اساس هزینه‌های درمان بازیکنی که در اردوی تیم ملی آسیب دیده بر گردن باشگاه حفاری است. یعنی علاوه بر این که از بابت نداشتن این بازیکنان متضرر شده‌ایم، باشگاه متحمل هزینه هم شده است.

وی خاطر نشان کرد: به هر حال کار در ادامه لیگ برای ما سخت شده است اما محکوم به جنگیدن تا آخرین نفس هستیم. فکر نمی‌کنم تیمی در این فصل به اندازه حفاری بدشانسی آورده باشد. تا پایان هفته چهارم صدرنشین بودیم اما آسیب دیدگی باعث شد در بازی‌های سخت‌تر نتوانیم امتیازات لازم را کسب کنیم

شریف با تمجید از عملکرد گلر دوم تیمش در دیدار با تیم نطنز عنوان کرد: ریحانه فتحه گلر جوان تیمم در این بازی با ارائه نمایشی خوب، ما را امیدوار کرد و امیدوارم با رفع اشتباهات جزیی در ادامه لیگ، کمک حال ما باشد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در این بازی یک اتفاق عجیب رخ داد و اسکوربرد سالن در دقیقه ۹ نیمه اول از کار افتاد و داور چهارم ادامه نیمه را با کرنومتر محاسبه کرد و در یک اتفاق بی سابقه، نیمه اول بازی که به ساعت ما ۱۱:۱۰ آغاز شد، ۱۱:۵۳ تمام شد. یعنی یک نیمه ۴۳ دقیقه طول کشید. در حالی که اصلا هیچ آسیب دیدگی یا توقفی در بازی به وجود نیامد. معمولا در شرایط نرمال یک نیمه فوتسالی ۳۰ دقیقه یا نهایتا ۳۵ دقیقه طول می‌کشد. مطمئنا اشتباه داوری در گرفتن تایم رخ داد و همین باعث شد که در دقیقه پایانی نیمه اول که خیلی هم طولانی شد گل اول را دریافت کنیم. البته امسال نطنز و آبادان پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ هستند و از بازیکنان ملی پوش متعدد بهره‌مند هستند و رقابت با این تیم‌ها آن هم با دست خالی سخت است اما بازیکنانم در بازی با نطنز تلاش خود را کردند و تا قبل از دریافت گل اول، بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند.

💻منبع:ایسنا  📸عکس:فوتبالی  ✍️خبرنگار:پریسا زنگنه منش

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا