فوتبال

پدیده‌های ایران ارزیابی و غربال می‌شوند

سرمربی تیم فوتبال زیر ۱۷سال بانوان گفت: پدیده‌های ایران ارزیابی و غربال می‌شوند بهترین‌ها و نخبه‌های کشور را شناسایی کردیم که در اردوها ارزیابی می‌شوند.

به گزارش فوتبالز و به نقل از تسنیم شادی مهینی گفت: نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال زیر 17 سال را برای حضور پر قدرت در مسابقات قهرمانی آسیا برگزار کردیم که این رقابت‌ها از 2 تا 13 اردیبهشت ماه به میزبانی اردن برگزار می‌شود.

وی افزود: قبل از این اردو سه اردوی انتخابی برگزار کردیم‌ که 160 بازیکن که هیئت‌های استانی، استعدادیاب‌ها و مربیان‌شان معرفی کرده بودند و نخبه‌های مسابقات نوجوانان کشور را شناسایی کردیم و در این سه اردو ارزیابی شدند. 40 نفر را انتخاب کردیم که 28 نفر آنها در اولین اردوی آماده سازی دیده شدند و 28 نفر هم در  این اردو ارزیابی خواهند شد و در نهایت 30 بازیکن در اردوی بعد ارزیابی می‌شوند. از اول بهمن ماه هم اردوی تمرینی را برگزار خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 17 سال بانوان در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنانی که در تورنمنت کافا شرکت کرده‌اند هم به این اردو دعوت می‌شوند؟ اظهار داشت: تورنمنت کافا در رده سنی زیر 15 سال برگزار شد که تیم‌ملی به مصاف ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان رفت. همه 20 بازیکنی که در آن مسابقات شرکت کرده بودند به ما اضافه می‌شوند و در یکی از اردوهای انتخابی با بهترین بازیکنانی که از سطح ایران انتخاب شده‌اند ارزیابی و غربال می‌شوند و در اردوی 30 دی ماه تا 5 بهمن ماه شرکت خواهند کرد.

وی همچنین از حضور نوجوانان در لیگ‌برتر خبر داد و تصریح کرد: خبر نویدبخش ما این است که دو، سه سالی سازمان لیگ فوتبال به تیم‌های لیگ برتر 5 سهمیه حضور نوجوانان را در لیگ‌برتر داده که خیلی خوب شده است. لذا بازیکنان بعد از بازگشت از تورنمنت کافا جذب لیگ‌های برتر ایران شدند و 12 نوجوان ما در لیگ برتر فعالیت می‌کنند و 6 نفر به صورت ثابت در تیم‌های لیگ برتری پالایش گاز ایلام، البرز و شهرداری سیرجان کار می‌کنند.

مهینی‌ با اعلام این نکته که مسابقات جام‌جهانی در سطح کیفی بالایی برگزار شد و بسیار آموزنده بوده، خاطرنشان کرد: سطح مسابقات جام جهانی خیلی بالا و آموزش تاکتیکی فوق‌العاده‌ای بود. شیوه‌های گل زدن و راه‌های رسیدن به گل خیلی خوب بود. بازیکنان بسیار خوبی هم به عنوان پدیده معرفی شدند. من فیلم خیلی از بازی‌ها را گرفتم تا آنالیز کنیم. بازی‌ها به صورت فیلم‌های کوتاه در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا