فوتبال

پیروزی مدعیان در روز استراحت خاتون

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال زنان با پیروزی پنج تیم بالای جدول پشت سر گذاشته شد تا اختلاف امتیاز تیم چهارم و صدر جدول تنها یک امتیاز باشد.

به گزارش فوتبالز و به نقل از ورزش سه

لیگ برتر فوتبال زنان درحالی ظهر امروز با انجام چهار دیدار به طور هم زمان آغاز شد که پیش از شروع مسابقات، تیم زارع باتری سنندج از رقابت برابر خاتون بم انصراف داد تا در پنج هفته‌ی گذشته این دومین بار باشد که تیم‌های پایین جدولی از حضور برابر مدافع عنوان قهرمانی انصراف می‌دهند، پیش از این کیان نیشابور نیز در هفته نخست رقابت‌ها از سفر به کرمان و دیدار با خاتون انصراف داده بودند.

بادرود تهران ۰ – ۳ شهرداری سیرجان

شهرداری سیرجان که پیش از این دیدار تنها به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به همشهری خود در صدر جدول قرار داشت، برای حفظ جایگاه خود در تهران به مصاف بادرودی رفت که با صفر امتیاز در قعر جدول رده‌بندی قرار دارد، شاگردان جهان نجاتی در دقیقه ۹ این دیدار توسط گل زن همیشگی خود افسانه چترنور، دروازه بادرود را باز کردند ‌و با همین گل نیمه نخست را به پایان رساندند. در نیمه دوم نیز این تیم دو بار دیگر توسط ملیکا متولی مدافع پیشتاخته و ملی‌پوش خود و همچنین گل به خودی اشتباه بازیکن بادرود، دروازه این تیم را باز کردند تا همچنان تفاضل گل بهتر به خاتون بم و ۱۳ امتیاز در صدر جدول باقی بمانند.

پیکان البرز ۱ – ۲ سپاهان اصفهان

نبرد شاگردان سارا قمی و شاگردان مریم ایراندوست با یکدیگر، نبرد شاگرد و استاد لیگ برتر زنان ایران است، قمی که در ملوان سال‌ها تحت هدایت مریم ایراندوست بوده، امروز در یک مصاف پایاپای از مربی پیشین خود میزبانی کرد. شاگردان ایراندوست در این دیدار یک بار در دقیقه ۱۹ از حریف جوان خود عقب افتادند اما در ادامه با گل هاجر دباغی در وقت‌های اضافه نیمه نخست بازی را به تساوی کشاندند. سپاهانی‌ها اما به تساوی راضی نبودند و برای ماندن در کورس قهرمانی نیاز مبرمی به پیروزی در این دیدار داشتند که با تداوم حملات خود سرانجام در دقیقه ۸۴ توسط مرضیه نیکخواه یک بار دیگر دروازه پیکان را باز کردند تا همچنان با ۱۲ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار داشته باشند.

ایساتیس کران فارس ۰ – ۱ ملوان بندرانزلی

چهار پیروزی و تنها یک شکست ماحصل تلاش بی وقفه شاگردان معصومه جهانچی در طی پنج هفته‌ی گذشته از لیگ برتر زنان بوده است، ملوانی‌ها در این دیدار توسط فهیمه ارزانی در دقیقه ۹ به گل رسیدند و تا پایان این دیدار نیز موفق به حفظ این نتیجه شدند تا در هفته پنجم اختلاف امتیاز آن‌ها با صدر جدول تنها یک امتیاز باشد.

کیان نیشابور ۰ – ۴ پالایش گاز ایلام

پیروزی پُرگل پالایش گاز ایلام برابر کیان نیشابور، چهارمین پیروزی تیم‌های مهمان در برابر میزبانان این هفته بود.
پالایشی‌ها با بازیکنان جوان و بومی خود در این فصل از رقابت‌ها تیم خوبی نشان دادند ‌و در نیمه نخست این دیدار و طی ۲۰ دقیقه موفق شدند چهار بار پیاپی توسط روژین تمتریان در دقایق ۱۶ و ۳۵، طاهره آزادی و سمیه خرمی دروازه کیان را باز کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا